Kategoriarkiv: Kleven Verft

Etter tre år med tap har verftet fått orden på økonomien

I 2017 vart resultatet før skatt på minus 77 millionar kroner, femti millionar kroner meir i tap enn året før. På tre år har verftet hatt eit driftsresultat på minus 131 millionar kroner, og selskapet kom i brot med lånevilkåra. Men no ser styret lysning, blant anna etter at eigarane har skote inn 30 millionar kroner i ny eigenkapital, ein har fått tatt opp eit nytt langsiktig lån på 10 millionar kroner og fått auka byggjelånsramma. Minkar på oppdrag Hjørnesteinsbedrifta i Sande er no skilt ut frå Kleven-konsernet, der Hurtigruten-aksjonærane har overtatt fullt eigarskap av Kleven Verft i Ulstein. Myklebust Verft er 100 prosent eigd av Kleven Maritime Invest, Det betyr at Hurtigruten-aksjonærane  framleis inne på eigarsida på Myklebust Verft, saman med blant anna Inyard Invest med Åge Remøy i spissen og John Kleven as, med Kjersti Kleven og Annelise Godø Kleven som eigarar. I tillegg er Per-Christian Kroepelien Lillebø og H-Invest medeigarar. Myklebust Verft hadde ei omsetning på vel 1,5 milliardar kroner i fjor, og leverte då to brønnbåtar til Sølvtrans og to trålarar til Deutche Fischfang-Union. Hittil i år er det levert ein slaktebåt til Dess Aqua, ein trålar til Gitte Henning, hekktrålaren Kirkella og ein hekktrålar til eit fransk selskap. I november skal det leverast to ferjer til Namsos Sjø, men deretter har ikkje verftet fleire nybyggingsoppdrag. Les her: Jaktar nye jobbar 26 prosent frå utlandet Verftet sysselsette ved siste årsskifte 148 årsverk, der 26 prosent av arbeidsstokken hadde utanlandsk opphav. Styret skriv i årsmeldinga at sjukefråveret i 2017 var på 7,2 prosent, noko ein ikkje er nøgd med. Ved vertftet var det også ei dødsulukke i mai i fjor, då ein tilsett frå eit leigefirma fall ned i dokka frå ein båt. Styret opplyser at det er sett i verk skjerpa sikkerheitsrutiner ved arbeid i høgda, i tillegg til at det er innført skjerpa reaksjonar ved brot på rutinene. Selskapet hadde ved årsskiftet ei samla gjeld på 672 millionar kroner. Eigenkapitalen var på 49,2 millionar kroner.

Hurtigruten overtar Kleven Verft

Kleven Verft i Ulsteinvik er sikret langtidsfinansiering etter at hurtigruteselskapet KB Holding overtar verftet. Ifølge Sunnmørsposten får det familieeide verftet tilført 600 millioner kroner i ny kapital. Verftet har slitt tungt de siste årene, og den siste tiden har det vært jobbet med ny finansiering. Kleven Verft A/S i Ulsteinvik er et av de største skipsverftene i Møre og Romsdal. I 2017... Source

Denne båten er “årets fartøy”

Under den årlige “Offshore Support Journal Conference” i London, vant Maersk Master hedersprisen “Årets fartøy”. Ankerhåndteringsfartøyet er bygget på Kleven verft etter en enorm bestilling fra den danske rederigiganten høsten 2014. Fartøyet ble overlevert til Maersk Supply Service i fjor, og er verftets byggnummer 382. Det var det første i en serie på seks ankerhåndteringsfartøy som skipsbyggerne på Møre hadde under bygging, med opsjon på ytterligere fire til. Tøffe tider har etterpå sendt flere av Maersks fartøy i opplagsbøyene. Høsten 2015 ble det kjent at danskene ikke helt uventet stopper på seks nybygg, og året etter annonserte Maersk Supply at 400 ansatte sies opp og inntil 20 eldre skip selges. Dekkmaskiner for 800 mill Som et plaster på såret kan Maersk og Kleven glede seg over den ærefulle prisen. Det 95 meter lange ankerhandteringsfartøyet er av SALT 200-AHTS-design fra Salt Ship Design. Fartøyet er bygd for ankerhåndtering på store dyp. De seks fartøyene bestilt av Maersk ble levert fra Klevenverftene mellom fjerde kvartal 2016 og tredje kvartal 2017. En rekke lokale bedrifter har levert utstyr til skipene. Blant annet har Rolls-Royce levert dekksmaskiner for 800 millioner kroner. Gjør seg klar for australsk farvann Maersk Master er utstyrt for å huse et mannskap på 52, og dekksarealet er på 838 kvadratmeter. – Siden skipet ble med i flåten har den jobbet med avvikling i Nordsjøen til tauing og fortøyning i Det indiske hav, sa direktøren Claus Bachmann i sin takketale i London. – I mars skal hun begynne en langtidskontrakt sammen med søsterskipet Maersk Mariner, hvor hun skal jobbe for Quadrant Energy i australsk farvann.