Kategoriarkiv: Gudrun
Helikopterdekket på Gudrun åpner igjen
Helikoptrene kan igjen lande på Gudrun-plattformen, ett år etter at flyginger til plattformen ble stanset på grunn av sprekker i helidekket.
Innlegget Helikopterdekket på Gudrun åpner igjen dukket først opp på Petro.no.
Statoil får pålegg etter hydrokarbonlekkasjen på Gudrun
Petroleumstilsynet har gitt Statoil pålegg etter granskingen av hydrokarbonlekkasjen på Gudrun. Granskingen identifiserte alvorlige brudd på regelverket.
Innlegget Statoil får pålegg etter hydrokarbonlekkasjen på Gudrun dukket først opp på Petro.no.
Hydrokarbonlekkasjen på Gudrun: Alvorlige brudd på regelverket og varsel om pålegg
Petroleumstilsynet (Ptil) har sluttført granskingen av hydrokarbonlekkasjen på Gudrunfeltet 18. februar 2015. Granskingen har identifisert alvorlige brudd på regelverket, og Ptil har nå gitt operatørselskapet Statoil varsel om pålegg.
Innlegget Hydrokarbonlekkasjen på Gudrun: Alvorlige brudd på regelverket og varsel om pålegg dukket først opp på Petro.no.
Statoil fullfører Gudrun-salg
Fullfører transaksjoner med Repsol i Norge og USA, som blant annet gjelder salg av 15 prosent i Gudrun-feltet.
Innlegget Statoil fullfører Gudrun-salg dukket først opp på Petro.no.
Statoil selger seg ned i Norge, kjøper seg opp i UK og USA
Selger 15 prosent eierandel i Gudrun til Repsol, og kjøper seg opp i Alfa Sentral (UK) og Eagle Ford (USA).
Innlegget Statoil selger seg ned i Norge, kjøper seg opp i UK og USA dukket først opp på Petro.no.
Statoil regner med drift på Sleipner i 17 år til
Det kommer fram i en ny Statoil-søknad for lagring av CO2 i utsiraformasjonen ved Sleipner-feltet.
Innlegget Statoil regner med drift på Sleipner i 17 år til dukket først opp på Petro.no.
Statoil-lekkasje kunne blitt fatal
Utfallet kunne blitt fatalt, fastslår Statoil sin egen gransking av kondensatlekkasjen på Gudrun-plattformen i februar.
Innlegget Statoil-lekkasje kunne blitt fatal dukket først opp på Petro.no.
Se plattformen som skal granskes
VIDEO: Petroleumstilsynet (Ptil) etterforsker hydrokarbonlekkasjen på Gudrunfeltet i Nordsjøen.
